top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Dlaczego warto kupić zestaw suchego lodu na imprezę

Zaktualizowano: 23 lip 2020


suchy lód na imprezę Andrzejkową

Zestawy promocyjne suchego lodu przeznaczone na imprezę oprócz granulatu zawierają dodatki, które są przydatne na każdej imprezie. Nie jest ważne czy są to urodziny, czy też imieniny. Dodatki takie jak słomki do drinków czy też mieszadełka zapewniają bezpieczeństwo gości przybyłych na imprezę organizowaną w domu. Nie tylko w trakcie domowej imprezy pamiętajmy o bezpieczeństwie. Organizując event dla firmy, również należy zapewnić bezpieczeństwo przybyłym gościom. Nieumiejętne obchodzenie się z suchym lodem może doprowadzić do poparzenia naskórka dłoni lub przyczynić się do poparzenia naskórka. Zamawiając odpowiedni dla siebie zestaw suchego lodu z przeznaczeniem na imprezę, pozostaje jedynie zabłysnąć odrobiną inwencji twórczej, aby wykorzystać do maksimów właściwości suchego lodu. Takich pomysłów na imprezę jest wiele a artykułu, które publikujemy w „Strefie Suchego Lodu” mają za zadanie przybliżyć możliwości wykorzystania suchego lodu w trakcie urodzin lub imienin. Sylwester również może być bardzo uroczystym dniem. Wypełnionym atrakcjami, dzięki którym impreza na Nowy Rok będzie udana i zapamiętana na długo.

Zestawy promocyjne


zestawy promocyjne

Zestawy promocyjne suchego lodu zawierają oprócz granulatu suchego lodu akcesoria, dzięki którym stworzyć można odpowiednią atmosferę na zwykłej domowej potańcówce. Słomki do drinków z suchym lodem, mieszadełka, balony z konfetti oraz parasolki do drinków są nie tylko kolorowymi dodatkami upiększającymi przyjęcie urodzinowe. Niektóre z dodatków zapobiegają połknięciu granulatu suchego lodu. Poparzeniu lub innych nieprzyjemnych sytuacji, które mogą się wydarzyć poprzez nieumiejętne używanie suchego lodu. Zapewniają bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej i innych potańcówek. Dzięki takim akcesoriom organizator może się skupić na zabawie, zamiast upominać gości, że temperatura suchego lodu dochodząca do -78,5°C może wyrządzić komuś krzywdę. Takie straszenie gości nic nie daje, ponieważ rozbawione towarzystwo bardzo szybko potrafi zapomnieć o przestrogach i zamiast zachować rozwagę, dymiące drinki wypije duszkiem. Takim przykładem może być zestaw promocyjny na Andrzejki. Zestaw Andrzejkowy zawiera 10 kg suchego lodu w formie granulatu fi 16 mm oraz kolorowe słomki, poprzez które bezpiecznie można sączyć zimne drinki z suchym lodem. Inne zestawy promocyjne zawierają również mieszadełka, do których wkładany jest granulat suchego lodu. Używając mieszadełka, nie trzeba suchego lodu wrzucać bezpośrednio do drinka, a tym samym zachowane są środki bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników imprezy. Granulat należy włożyć do odpowiedniego pojemniczka w mieszadełku. Dzięki takiemu rozwiązaniu nikt granulek nie połknie. Powyższe akcesoria można użyć do napojów bezalkoholowych, co jest bardzo istotne, gdyż imprezy Andrzejkowe odbywają się przy czynnym udziale dzieci. One również mogą skosztować lekko musujących napojów z dymkiem. Dzieci z pewnością będą z tego bardzo zadowolone. Zamawiając zestaw promocyjny na imprezę, kosztuje on dużo mniej, niż kupując poszczególne akcesoria osobno.

Suchy lód na imprezę Andrzejkową

suchy lód na imprezę Andrzejkową

Andrzejki tak samo, jak Halloween zdobywają coraz większą popularność. Jest to dzień, w którego trakcie odbywają się zabawy dla dorosłych oraz dzieci. Coraz więcej rodziców organizuje imprezę Andrzejkową w domu, dla swoich dzieci bawiąc się razem. Andrzejki w tym roku wypadają w piątek 29 listopada, a więc cały weekend będzie wypełniony zabawą. Organizując imprezę Andrzejkową, nie można zapomnieć o suchym lodzie. Jest to komponent, dzięki któremu każda impreza nabiera niesamowitego uroku poprzez efekty specjalne, które można wykonać samemu. Pozostaje jednak pytanie: ile suchego lodu na Andrzejki potrzeba, aby wypełnić czas wspólnej zabawy licznymi atrakcjami. Największym powodzeniem cieszy się zestaw zawierający 4 kilogramy suchego lodu. Jest on najczęściej kupowany przez klientów indywidualnych mieszkających w Warszawie. Sprzedaż suchego lodu w sobotę odbywa się w godzinach od 9:00 do 13:00, a więc każdy może przyjechać do Raszyna i osobiście kupić odpowiednią ilość. Dla odbiorców indywidualnych mieszkających poza Warszawą nie jest to już takie proste. Mimo że czas dostawy zestawu Andrzejkowego jest określony i wynosi 24 h, to jednak nie w tym jest problem. Zamawiając zestaw zawierający 4 kg suchego lodu, należy się liczyć, z tym że w trakcie transportu dochodzi do strat, a więc na miejsca przeznaczenia dotrze zaledwie 2 kg suchego lodu. Niestety jest to zbyt mało na imprezę Andrzejkową. Być może na drinki lub napoje z suchym lodem jest to wystarczająca ilość, niemniej jednak należy zauważyć, że dzieci uwielbiają doświadczenia z suchym lodem. Dzieci lubią się bawić, wykorzystując właściwości suchego lodu do tworzenia przepięknych baniek mydlanych, białego dymu oraz innych efektów. Aby sprawić radość dzieciom, należy zamówić większą ilość suchego lodu. Może to być zestaw wysyłkowy o zawartości 7 lub 10 kg granulatu suchego lodu.

Uwaga! Sublimacja suchego lodu zachodzi zawsze i nie da się jej powstrzymać. Poprzez sublimację, czyli zamianę suchego lodu w dwutlenek węgla, z którego jest on produkowany, w zestawie zawierającym 7 kg granulatu pozostanie 5 kilogramów. Z zestawu wysyłkowego o zawartości 10 kg suchego lodu wysublimuje około 3 kg. Rezerwując indywidualne dostawy suchego lodu, należy dokładnie przemyśleć do czego, zostanie wykorzystany. Na Andrzejki należy, zamówić tyle suchego lodu ile będzie go potrzeba na całą zabawę, a nie tylko chwilkę. Na zabawę Andrzejkową dla 15 do 20 osób najwłaściwiej jest zamówić zestaw promocyjny zawierający 10 kg suchego lodu. Zamawiając zestaw promocyjny suchego lodu na Andrzejki, oszczędzasz pieniądze. Znajdujące się w zestawie kolorowe słomki kosztują tylko złotówkę za 1 sztukę. Zamawiając zestaw Andrzejkowy, oszczędzasz 20 złotych. Akurat tyle samo należy zapłacić za transport kurierski, który wynosi 19,99 złotych => Zestaw promocyjny na Andrzejki.

Sylwester z suchym lodem


Sylwester z suchym lodem

Nowy Rok można przywitać w dowolny sposób. Sylwester organizowany jest na różne sposoby. Zarówno na dużych salach balowych, jak i w domu. Organizując imprezę Sylwestrową, można wykorzystać suchy lód na wiele sposobów. Ciekawe efekty specjalne takie jak: taniec w chmurach to nie tylko domena dobrze zorganizowanego wesela. W trakcie domowej potańcówki taniec w parach może odbywać się w białych obłokach, które powstają w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Ciężki dym można wytwarzać bardzo prosto w domowych warunkach. Nie potrzeba do tego profesjonalnej wytwornicy ciężkiego dymu, aby poczuć dreszczyk, jaki przeżywają aktorzy w trakcie programu „Taniec z Gwiazdami”. Wystarczy naczynie z ciepłą, a nawet gorącą wodą oraz odpowiednia ilość suchego lodu. To właśnie dzięki niemu poprzez połączenie dwutlenku węgla wytwarzanego w trakcie sublimacji oraz drobinek wody powstaje ciężki dym jak poranna mgła. Biały ciężki dym można puścić pomiędzy tańczących gości lub pomiędzy stolikami w trakcie przerw na biesiadowanie. Domową wytwornicę ciężkiego dymu można wykonać samemu, wykorzystując do tego celu opakowanie styropianowe, w którym suchy lód zostanie dostarczony oraz elementów będących na wyposażeniu każdego domu. Podajemy prosty sposób jak zrobić domową wytwornicę ciężkiego dymu => wytwornica ciężkiego dymu domowej roboty.

Zastosowanie suchego lodu na imprezie

Zastosowanie suchego lodu na imprezie

Każda impreza w tym organizowana w domu może być bardzo ciekawa. Suchy lód może pomóc w zorganizowaniu ciekawych efektów specjalnych, które podniosą rangę imprezy. Na imprezie mogą się pokazać nie tylko drinki z suchym lodem, chociaż i one wyglądają bardzo ciekawie, gdy są podawane od czasu do czasu. Suchy lód do drinków można zamówić bez wychodzenia z domu dlatego każdy z was może takie drinki z dymkiem zaserwować swoim gościom. Suchy lód na imprezę dostarczany jest w 24 h i korzystając z kalendarza zamówień, można dużo wcześniej zamówić granulat. Zanim jednak zdecydujesz się zamówić suchy lód, należy wiedzieć, do czego zostanie on użyty. Przykładem może być Sylwester, w którego trakcie można zaserwować zaproszonym gościom liczne atrakcje. Do dymiących drinków suchego lodu potrzeba jest niewiele. 2 lub 3 kilogramy suchego lodu wystarczy do dymiących drinków dla 20 gości i to na całą imprezę odbywającą się od godziny 19:00 do białego rana. Dodając do domowej imprezy dodatkowe atrakcje takie jak piramida dymiących kieliszków na Toast Noworoczny, potrzebujesz 1 kg suchego lodu więcej. Decydując się na dymiący gejzer ustawiony na stole, z którego wydobywa się biały ciężki dym, należy zamówić dodatkowe 1 do 2 kg suchego lodu. Ilość ta zależy od tego, jak często taki dymiący gejzer będzie „uruchamiany” Za każdym razem należy do wody dodać od 10 do 20 dkg granulatu. Im większe naczynie na wodę, tym więcej suchego lodu należy do niego wsypać, aby osiągnąć widowiskowy efekt. Jak widać z powyższego przykładu, najkorzystniej jest wybrać na imprezę Sylwestrową zestaw suchego lodu o zawartości 5 kg granulatu fi 16 mm. Należy również uwzględnić straty, które powstają w trakcie transportu suchego lodu. W wyniku sublimacji na miejsce przeznaczenia dotrze około 3 kg suchego lodu. Może się okazać, że na twoją imprezę taka ilość jest niewystarczająca i należy zamówić zestaw wysyłkowy o zawartości 7 lub 10 kg suchego lodu. Sklep suchego lodu jest dostępny 7 dni w tygodniu i z pewnością starczy czasu na to, aby dokładnie zastanowić się i zaplanować imprezę. Obliczyć ile suchego lodu będzie potrzebne oraz jaki akcesoria użyć.

Jak używać suchy lód


Jak używać suchy lód

Suchy lód należy używać z rozwagą. Nie jest to lód pochodzący z zamrożonej wody. Wytwarzany jest z dwutlenku węgla i nie roztapia się tak jak lód w kostkach, a sublimuje, przekształcając się ponownie w dwutlenek węgla. Suchy lód można używać do drinków, deserów, efektów specjalnych itp. z zachowaniem podstawowych środków ochrony. Jednym z nich są odpowiedniej grubości rękawice, które chronią skórę przed poparzeniem. Zamiast rękawic można użyć odpowiedniej plastykowej szufelki lub szczypce, którymi granulat będzie podawany do drinków. W artykułach informacyjnych omawiających wykorzystanie suchego lodu do różnych celów zawsze pod koniec zawracamy uwagę na zachowanie prostych środków ostrożności. Impreza z suchym lodem powinna być bezpieczna i organizator powinien zadbać o to, aby nikomu z gości nic się nie stało. Istotna jest również utylizacja suchego lodu. Jest to bardzo proste. Utylizacja suchego lodu polega na otworzeniu opakowania styropianowego, w którym znajduje się suchy lód. W ciągu paru minut lub godziny granulat ponownie przekształci się w dwutlenek węgla. Nie można suchego lodu wsypywać do umywalki lub muszli WC, bo ciśnienie powstałe podczas sublimacji może spowodować rozsadzenie plastykowych rur kanalizacyjnych. Niekoniecznie u ciebie. Po spuszczeniu wody z suchym lodem rury kanalizacyjne mogą zostać rozsadzone dwa lub trzy piętra poniżej twojego mieszkania. Zachowując odrobinę zdrowego rozsądku, stosowanie suchego lodu jest proste i bezpieczne.

416 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page