top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Czy można pić drinki z suchym lodem

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Drinki z suchym lodem są bardzo efektowne. Dymiące drinki przykuwają uwagę, ponieważ wydobywa się z nich biały, gęsty dym. Dym wydobywający się z drinków składa się z dwutlenku węgla, z którego suchy lód został wykonany. Po dodaniu granulatu suchego lodu do drinka rozpoczyna się proces sublimacji, który zostanie zakończony w momencie całkowitego przekształcenia się suchego lodu w gaz. Suchy lód do drinków używany jest nie tylko do wytworzenia właśnie takich efektów. Niska temperatura suchego lodu pozwala na szybkie schłodzenia drinka i to, co jest równie ważne, nie rozcieńcza on zawartości płynu. Suchy lód nie składa się z wody a zestalonego dwutlenku węgla.

drinki z suchym lodem

Czy drinki z suchym lodem są bezpieczne


słomki do drinków z suchym lodem

Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C. Jak widać jest bardzo zimny dlatego poprzez długi kontakt suchego lodu ze skórą może dojść do poparzenia. Tak samo podczas picia drinka z suchym lodem gdy granulka dostanie się do przełyku również może dojść do poparzenia. Mając na uwadze bezpieczeństwo i wygodę stosowania suchego lodu do drinków sklep firmy Dry Ice Zone posiada w ofercie doskonałe zabezpieczenie. Kolorowe słomki które posiadają wkład chroniący przed dostawaniem się do przełyku drobinek suchego lodu. Pamiętajcie! Nie wolno pić drinków z suchym lodem bez odpowiedniego zabezpieczenia. Słomki z wkładem zabezpieczającym kosztują niewiele. Dodatkowo po przełamaniu zbiorniczka w słomce zaczyna ona świecić. Wygląda to bardzo efektownie. Jest to doskonały dodatek do każdej imprezy. Dymiące drinki z suchym lodem będą bezpieczne jeżeli będziecie je pić przez słomki z wkładem zabezpieczającym. Słomki można również wykorzystać do napojów bezalkoholowych z suchym lodem ale bez gazu. Napoje gazowane są nasączone dwutlenkiem węgla dlatego po dodaniu do nich suchego lodu rozpocznie się bardzo intensywna reakcja która może doprowadzić do tego że większość napoju „wykipi” Tak samo suchego lodu nie dodajemy do piwa.


Czy suchy lód do drinków jest bezpieczny


suchy lód do napojów

Suchy lód jest wykonany z naturalnego dwutlenku węgla o czystości 99,9%. Po skropleniu dwutlenku węgla zamieniany jest w śnieg, a następnie prasowany do postaci: bloków suchego lodu, plastrów oraz granulatu. Po dodaniu suchego lodu do drinka nie przenosimy żadnych zanieczyszczeń. Sam dwutlenek węgla wydobywający się z drinka pod postacią gęstego białego dymu nie stanowi zagrożenia dla organizmu. Dwutlenek węgla w dużym stężeniu może być szkodliwy, niemniej jednak trzy granulki dodane do drinka nie przysporzą wam kłopotów.

Suchy lód jest bezpieczny, jeśli wiemy jak się z nim obchodzić. Temperatura suchego lodu wynosi - 78,5°C i dlatego nie powinno się go dotykać, aby nie poparzyć naskórka. Dla własnego bezpieczeństwa granulat suchego lodu dodajemy do drinków szczypcami. Jest to nie tylko bezpieczne ale i higieniczne.  Suchy lód do drinków dostarczany jest przez firmę kurierską na terenie całego kraju. Najkorzystniej jest zastosować do drinków granulat suchego lodu fi 16 mm, który dłużej sublimuje w płynach i nie trzeba będzie go tak często uzupełniać.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page