top of page
 • Dry Ice

Czerwony drink

Zaktualizowano: 15 lut 2018

Drinki z suchym lodem popularne w restauracjach, pubach może również wykonać samemu w domu tym bardziej, że jutro mamy przecież Walentynki. Święto Zakochanych wymaga odpowiedniej oprawy. Najczęściej wybierane są kwiaty którymi obdarowujemy nasze piękne wybranki serca. Tylko to jest tak oczywiste i proste, że niektóre kobiety liczą jednak na odrobinę romantyzmu w zaciszu domowym lub randce. Drink z suchym lodem może zdziałać cuda i to nie tylko dlatego, że znajduje się w nim alkohol. O nie, do tego nie namawiamy. Dymiący drink do którego dodamy suchy lód bulgocze wydobywając ze swojego wnętrza gęsty biały dym widoczny na zdjęciu i filmie który znajduje się poniżej. Chcesz zaskoczyć swoją lubą romantyczną kolacją we dwoje. Spróbuj dodać do kolacji odrobinę uroku. Kolacja przy świecach serwując odpowiedni deser oraz drinki z suchym lodem z pewnością się spodoba twojej wybrance.


Czerwony drink „Świąteczny Pocałunek”


Specjalnie dla was wybraliśmy drinka Świąteczny Pocałunek, ponieważ jest on krwistoczerwony tak jak Walentynkowe Serca, które spotykamy tego dnia w każdym niemal sklepie i kwiaciarni. Drink „Świąteczny Pocałunek” łatwo jest wykonać. Jego smak jest lekko kwaśny, a dodając do niego suchego lodu będzie zawsze chłodny i gotowy do wypicia, a raczej sączenia, ponieważ drinki są sączone przez słomkę lub małymi łyczkami, aby doznać fontanny smaków jakie nam oferuje zawartość.


Składniki na drinka świąteczny pocałunek:

 • 40 ml wódki,

 • 20 ml Campari,

 • 20 ml soku z mango,

 • 20 ml soku pomarańczowego,

 • 15 ml soku z limonki,

 • wiśnie lub kawałki pomarańczy

 • suchy lód,

Wykonanie drinka Świąteczny Pocałunek

Wlewamy wszystkie powyżej podane składniki do shakera. Oczywiście może to być również inne naczynie zamykane takie jak słoik itp. Mocno wstrząsamy kilka razy, aby składniki dobrze się wymieszały. Całość można wlać bezpośrednio do kieliszków lub najpierw przecedzić przez sitko, a dopiero później klarowny napój alkoholowy rozlewamy do kieliszków typu Martini. Dla lepszego efektu dekorujemy drinka wisienkami lub kawałkiem pomarańczy. Wrzucamy do drinków parę granulek suchego lodu i już można się cieszyć dymiącym drinkiem przez dłuższy czas. Tutaj jedna uwaga: suchy lód składa się z dwutlenku węgla, który w skomplikowanych procesie ściskania i rozprężania przekształcany jest w ciało stałe pod postacią granulatu, bloków lub płatów. Po dodaniu do drinka w procesie sublimacji, ponownej zamiany w gaz (CO2) doskonale go schładza, ale nie rozcieńcza. Dodając suchy lód do drinka po paru minutach jest on zimny i doskonale smakuje. Zachwycający efekt ciężkiego białego dymu utrzymuje się dość długo ponieważ granulat fi 16 mm jaki posiadamy w ciągłej sprzedaży bardzo długo sublimuje.


Środki bezpieczeństwa


Stosując suchy lód należy zachować środki ostrożności dzięki którym unikniemy poparzenia. Nie można suchego lodu dotykać lub wkładać granulatu do drinka palcami. Nie dość, że wygląda to nieestetycznie to jeszcze można się poparzyć. Suchy lód posiada temperaturę -78°C i każdy dłuższy kontakt z skórą może wywołać bolesne bąble, poparzenia. Granulat należy nabierać szczypcami lub szufelką. Tak samo połknięcie suchego lodu może skutkować poparzeniem krtani, przełyku. Aby bezpiecznie sączyć drinka z suchym lodem można kupić kolorowe słomki Dry Ice Stix, które świecą w ciemności. Będą one wyglądały bardzo atrakcyjnie w połączeniu z palącymi się świecami i dymiącym drinkiem.


Kolorowe słomki Dry Ice Stix posiadają wewnątrz odpowiedni wkład, przez który nie przedostanie się nawet drobinka suchego lodu. Dzięki słomkom możemy sączyć zimnego drinka bezpośrednio dodając do niego suchy lód. Słomki Dry Ice Stix są doskonałym dodatkiem do napojów alkoholowych, a także soków itp.


Info: Gorzki likier Campari to jeden z naj­słyn­niej­szych wło­skich pro­duk­tów eks­por­to­wych. Zawiera około 25% alko­holu i ma cha­rak­te­ry­styczny, czer­wony kolor. Campari to tzw. bitter, czyli likier alko­ho­lowy oparty na zio­łach. Trunek zawdzię­czamy Włochowi Gaspare Campari, który wyna­lazł go w 1860 r. w miej­sco­wo­ści Novara. Produkcja na skalę przemysłową rozpoczęła się w 1904 r. i trwa po dzień dzisiejszy.

633 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page