top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Ciężki dym z suchego lodu

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Ciężki dym z suchego lodu jest biały i unosi się nisko. Grubość białych obłoków osiąga 50 centymetrów. Ciężki dym wytwarzany jest nie tylko jako atrakcja weselna. Ze względu na to, że zakrywa stopy Młode Pary decydują się na białe obłoki, aby ukryć wszelkie niedociągnięcia w trakcie tańca. Mimo pobierania lekcji tańca przed ślubem w trakcie tańca wszystko się może zdarzyć. Stres jest niesamowity i może doprowadzić do tego, że mimo długich godzin ćwiczeń mogą się pomylić kroki najlepszym tancerzom.


Taniec Młodej Pary


taniec młodej pary

Już parę tygodni przed ślubem opracowywana jest choreografia na pierwszy taniec i dobierane jest odpowiednie nagranie. Młode Pary starają się, aby wypaść jak najlepiej, dlatego pobierają nauki tańca, ucząc się efektownych układów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że decydując się na efektowną choreografię, należy poszukać usługodawców, którzy dysponują wytwornicą ciężkiego dymu o odpowiedniej wydajności. Im szybszy jest taniec, tym wydajność musi być większa, ponieważ z każdym szybkim ruchem rozwiewane są białe obłoki. Rozwiewają się i nikną, ponieważ unosząc się wyżej, zderzają się z cieplejszym powietrzem. Ciężki dym składa się z dwutlenku węgla, który powstaje w wyniku sublimacji. Zawiera również drobinki wody, dlatego obłoki są białe. Jest on chłodniejszy niż temperatura powietrza w pomieszczeniu. Po ogrzaniu, drobinki wody parują i szybko zanikają. Im szybciej tańczy Młoda Para, tym szybciej dochodzi do wymieszania cieplejszego powietrza z zimniejszym ciężkim dymem. Ubytek białych obłoków musi być na bieżąco uzupełniany. Zanim Młoda Para zdecyduje się zatrudnić firmę wykonującą ciężki dym na wesele, powinna dokładnie dowiedzieć się, jaka jest wydajność wytwornicy ciężkiego dymu lub wykonać wolniejszy Taniec w Chmurach.

Środki bezpieczeństwa na weselu

Pierwszy taniec jest niezwykle efektowny. Widowisko przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci, które widząc białe obłoki zaczynają się w nim bawić. Stwarza to niesamowite zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale nade wszystko dla Młodej Pary. Państwo Młodzi są tak zestresowani, że skupiają się na sobie. Poprawnym wykonaniu tańca i układów. Do głowy im nie przyjdzie, że mogą napotkać przeszkodę pod postacią maluchów ukrytych w białych obłokach. Aby zachować środki bezpieczeństwa organizator wesela, powinien powiadomić rodziców, aby zwrócili baczną uwagę na swoje pociechy. Sam organizator powinien również czuwać nad bezpieczeństwem Młodej Pary, ponieważ rodzice, widząc przepiękne widowisko, zapominają o tym, że przyjechali na wesele z dziećmi. Przypominają sobie o tym, gdy już jest za późno. Należy również przypomnieć, że ciężki dym składa się z dwutlenku węgla, który powstaje w trakcie sublimacji. Duże ilości wdychanego dwutlenku węgla mogą wywołać nudności lub spowodować zasłabnięcie. Bawiące się dzieci w obłokach dwutlenku węgla w ciągu paru minut mogą dostarczyć do organizmu spore ilości dwutlenku węgla. Można podobne atrakcje zorganizować dla dzieci w kąciku do zabawy, podając ciężki dym w mniejszych ilościach. Z pewnością dzieci będą zadowolone, jak i rodzice. Młoda Para wykonując swój pierwszy taniec nie musi się obawiać. Dwutlenek węgla unosi się do do 50 centymetrów a więc nie stanowi on żadnego zagrożenia dla Młodej Pary. Pamiętajcie jednak aby po pierwszym tańcu przewietrzyć pomieszczenie.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

733 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page