top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Ciężki dym na wesele

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Ciężki dym to niesamowita atrakcja wesela oraz innych imprezach gdzie potrzebne są efekty specjalne. Wesela obfitują w liczne atrakcje takie jak: deszcz baniek mydlanych, dekoracje świetlne oraz konkursy. Ciężki dym z suchego lodu podkreśla rangę wesela, ale również uwydatnia efekty świetlne. Stosując oświetlenie punktowe, biała mgła nabiera charakteru. Nabiera kolorów, które są uzależnione od zastosowanego źródła światła. Ciężki dym jest nieodzownym elementem oświetlenia nie tylko wesela. Dzięki niemu wiązki światła wyglądają bardzo atrakcyjnie i efektownie. Pokaz laserów na imprezach bez wytwornicy dymu straciłby na swojej atrakcyjności.


Ciężki dym na weselu wytworzony z suchego lodu

Po co stosowany jest ciężki dym?


Oczywiście ciężki dym wytwarzany nie jest po to, aby spowić pomieszczenia w dymie, utrudniając w ten sposób poruszanie się gości weselnych po parkiecie. Z pewnością goście weselni wpadaliby na siebie w tańcu. Jak sama nazwa wskazuje, dym jest ciężki. Utrzymuje się tuż przy podłodze, a to dlatego, że składa się z zimnego dwutlenku węgla, który jest cięższy od powietrza. W miarę poruszania się na parkiecie w tańcu ciężki dym podnosi się trochę do góry, niemniej jednak bardzo szybko opada. Ciężki dym jest używany już na samym początku wesela. Przy pierwszym toaście młodej pary. Kieliszki z szampanem spowite w gęstej białej mgle wyglądają doprawdy zjawiskowo. Następnym punktem wesela jest pierwszy taniec młodej pary. Wykonywany jest bardzo często w obłokach białego dymu. Wówczas Młoda Para wygląda tak, jakby tańczyła w chmurach. Pierwszy taniec w chmurach jest bardzo widowiskowy. Wesele z klasą nie może się obyć bez tak widowiskowej oprawy wizualnej. Aby wytworzyć taką widowiskową oprawę wesela, potrzebna jest wytwornica dymu oraz suchy lód.


Wytwornica ciężkiego dymu

W sprzedaży znajduje się sporo modeli maszyn wytwarzających dym. Niektóre z nich do wytwarzania dymu potrzebują tylko lodu w kostkach oraz specjalnego płynu, dzięki któremu powstają białe obłoki. Biały dym powstały poprzez zastosowanie lodu w kostkach generuje wilgoć.

suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Parkiet skąpany jest w drobinkach pary, która składa się z kropelek wody tak jak mgła. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ młoda para może się pośliznąć podczas pierwszego tańca. W sprzedaży znajdują się również wytwornice ciężkiego dymu, do którego wytwarzania stosowany jest suchy lód.

Suchy lód jest produkowany z ciekłego dwutlenku węgla. Posiada temperaturę -78.5°C i podczas jego sublimacji powstaje ciężki dym zawierający dwutlenek węgla. Nazwa suchy lód wskazuje na jego właściwościami. Suchy lód w procesie sublimacji zamienia się w dwutlenek węgla, nie pozostawiając po sobie wilgoci. Dlatego jest nazywany „suchym”


Jak wytwarzany jest ciężki dym


Ciężki dym pochodzący z suchego lodu jest bezpieczny i nie wywołuje kaszlu. Do wytwarzania dymu nie ma potrzeby dodawania płynu zawierającego związki chemiczne, na które niektórzy uczestnicy wesela mogą reagować, kaszląc. Efekt dymu kłębiącego się przy podłodze uzyskiwany z suchego lodu jest krótkotrwały. Generowany jest w zależności od modelu maszyny przez 3 do 5 minut. Wydajność wytwornicy ciężkiego dymu plasuje się pomiędzy 150 do 220 m 3 na minutę. Jak widać wytwornice dymu, są bardzo wydajne. Stosowane są nie tylko podczas wesela. Ciężki dym jest wytwarzany na koncertach. Różnego typu imprezach lub przedstawieniach teatralnych. Równie często wytwornice dymu wykorzystywane są podczas pokazów mody lub eventach firmowych. Jak widać suchy lód, zapewnia mnóstwo możliwości.
Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu


Najczęściej używany do wytwornicy ciężkiego dymu jest suchy lód o średnicy 16 mm. Granulat fi 16 mm jest wydajniejszy niż mniejszy granulat fi 3 mm. Wytwornica dymu posiada zbiornik na wodę (od 5 do 8 litrów) do której wsypywany jest suchy lód. Woda w zbiorniku jest podgrzewana, dzięki czemu następuje intensywna sublimacja suchego lodu. Następuje bardzo szybka zamiana granulatu w zimny dwutlenek węgla widoczny pod postacią białej mgły. Na pierwszy taniec młodej pary potrzeba jest minimalna ilość: od 3 do 4 kg suchego lodu. Zależy to w głównej mierze od pojemności kosza na suchy lód, który znajduje się w maszynie. Pierwszy taniec nie trwa długo, dlatego taka ilość suchego lodu jest wystarczająca. Przy mniejszej wydajności wytwornicy potrzebne są aż dwie, ponieważ podgrzewanie wody w maszynie trwa do 15 minut. Dopiero po tym czasie można ponownie przystąpić do wytwarzania dymu. 4 kg suchego lodu jest najmniejszą ilością, jaka jest potrzebna na samym początku wesela. W trakcie uroczystości weselnych suchy lód może być wykorzystywany ponownie do tych samych celów lub innych. Na tym nie kończą się przecież możliwości suchego lodu.


ciężki dym na weselu oświetlony kolorowym światłem
ciężki dym na weselu oświetlony kolorowym światłem

Suchy lód można przeznaczyć do drinków z suchym lodem. Oprawy wizualnej wesela podczas krojenia tortu. Odbywających się co pewien czas konkursów. Oczepiny w gęstym białym puchu mgły są również atrakcyjne. Bardzo często suchy lód na wesele dostarczany jest w opakowaniu styropianowym o zawartości 15 kg suchego lodu. Opakowanie styropianowe zabezpiecza suchy lód przed zmianami temperatury, które zwiększają proces sublimacji a tym samym strat, jakie powstają w jego wyniku. Wesela najczęściej odbywają się w soboty i niedzielę dlatego odpowiednie przechowywanie suchego lodu jest szczególnie ważne.


25 kg suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu

Organizując uroczystości weselne z większą ilością gości, polecamy zestaw o zawartości 25 kg suchego lodu w opakowaniu o mocniejszych ściankach styropianowych. Suchy lód na wesele w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym zapewnia gwarancję, że zostanie dostarczony na miejsce przeznaczenia bez uszkodzenia zestawu. Dostawa suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu realizowana jest kurierem, dlatego podczas transportu może dojść do uszkodzenia opakowania styropianowego o cieńszych ściankach. Uszkodzenie opakowania skutkuje szybką sublimacją a tym samym większymi stratami granulatu, który jest niezbędny do wytwornicy dymu. 1 kg suchego lodu na wesele kosztuje tylko 5.85 złotych.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.898 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page