top of page
  • Dry Ice

Ciężki dym na weselach

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Ciężki dym na weselu wygląda zjawiskowo i obecnie organizatorzy wesel wykorzystują suchy lód na rożne sposoby. Zestalony dwutlenek węgla może być użyty na wiele sposobów. Jednym z nich jest pierwszy taniec młodej pary w obłokach, który wygląda bardzo atrakcyjnie i podkreśla rangę wydarzenia.


Ciężki dym na weselu

Ciężki dym na weselach wytwarzany jest przez wytwornicę dymu ciężkiego który powstaje z suchego lodu. W trakcie sublimacji suchego lodu w środowisku wodnym uzyskiwany jest zimny dwutlenek węgla razem z drobinkami wody. Ciężki dym wygląda jak mgła. Gdy młoda para tańczy w obłokach, ciężki dym przemieszcza się z miejsca na miejsce. Lekko się unosi i opada otaczając młodą parę. Wygląda to tak jakby nowożeńcy tańczyli w chmurach. Ciężki dym utrzymuje się tuż nad parkietem do 10 minut a więc jest czas na to aby wykonać swój pierwszy taniec do końca. Utrzymywanie się ciężkiego dymu uzależnione jest od temperatury powietrza na sali weselnej. Latem może on zniknąć szybciej.

Ilość uzyskiwanego ciężkiego dymu uzależniona jest od modelu wytwornicy oraz jakości suchego lodu. Kupując suchy lód należy zwrócić uwagę na to czy jest on świeży. Przeleżały granulat suchego lodu będzie wolniej sublimował a tym samym ciężkiego dymu będzie znacznie mniej. Świerzy suchy lód posiada zwartą budowę. Granulat suchego lodu jest długi i gruby i często nie można go zmieścić w opakowaniu który posiada odpowiednią dla siebie pojemność. W przypadku suchego lodu który jest przechowywany zbyt długo jego budowa jest krucha i łamliwa. Czasami przy wsypywaniu granulatu do pojemnika wytwornicy ciężkiego dymu widoczne są na dnie małe drobinki, które dobitnie świadczą o tym, że suchy lód był przechowywany zbyt długo.

Suchy lód do ciężkiego dymu

Zalecamy stosowanie granulatu fi 16 mm do wytwornicy ciężkiego dymu. Jest on odpowiednio duży dzięki czemu dłużej sublimuje. Tym samym dłużej wytwarzany będzie ciężki dym. Granulat suchego lodu fi 16 mm po zanurzeniu w ciepłej wodzie od razu wytarza silny strumień ciężkiego dymu który utrzymuje się znacznie dłużnej. Uzyskany w ten sposób ciężki dym jest zimniejszy i intensywniejszy. Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu powinien być przechowywany w odpowiednim opakowaniu styropianowym. Im grubsze ścianki opakowania tym wolniejsza jest sublimacja a tym samym unikamy w ten sposób strat. Obniżając sublimację suchego lodu do minimum można być pewnym że w chwili użycia granulatu uzyskana zostanie odpowiednia gęstość zimnego dymu. Suchy lód na wesele można zamówić on-line a odpowiednia ilość zostanie dostarczona kurierem. Najkorzystniej kupić jest na wesele zestaw o zawartości 25 kg suchego lodu w mocniejszych opakowaniach. Można mieć wówczas pewność ze zostanie on dostarczony w całości. W trakcie transportu może dojść do tego że opakowanie zostanie uszkodzone a wówczas na należy się liczyć ze znacznymi stratami. Zestaw suchego lodu na wesele jest pakowany w mocniejsze (grubsze) opakowania dzięki czemu jest są one odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcie. W grubszych opakowaniach sublimacja suchego lodu jest znacznie mniejsza i wynosi 2, 5 kg na dobę. Suchy lód na wesele można wykorzystać do innych efektów specjalnych, które są równie ciekawe i efektowne.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

226 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page