top of page
  • Dry Ice

Ciężki dym na pierwszy taniec

Zaktualizowano: 10 kwi 2021


ciężki dym na pierwszy taniec

Ciężki dym na pierwszy taniec młodej pary wytwarzany jest w wytwornicy ciężkiego dymu. W zależności od modelu wytwornicy ciężkiego dymu oraz ilości suchego lodu przez 3 do 6 minut wytwarzane są gęste białe obłoki. Sama nazwa „ciężki dym” wzięła się z tego, że składa się on z dwutlenku węgla, który powstaje w trakcie sublimacji. Sublimacja suchego lodu polega na zamianie ciała stałego w gaz, z którego został wyprodukowany.

Taniec młodej pary w obłokach


taniec w obłokach

Taniec młodej pary w obłokach jest bardzo widowiskowy, dlatego coraz więcej młodych par stara się, aby na ich weselu również zawitał ciężki dym. Dzięki możliwości wynajmu maszyny do ciężkiego dymu można samemu wytworzyć białe obłoki lub skorzystać z firmy, która obsługuje wesela. Cena ciężkiego dymu nie jest zbyt duża i plasuje się pomiędzy 500 a 700 złotych. Zanim jednak zamówimy na wesele ciężki dym, należy dokładnie się wypytać jakim modelem wytwornicy firma dysponuje. Gęstość i ilość ciężkiego dymu zależy od możliwości wytwornicy. Starsze modele zużywają w ciągu 4 minut od 10 do 15 kg suchego lodu. Nowsze i bardzo wydajne wytwornice ciężkiego dymu zużywają w tym samym czasie od 15 do 20 kg suchego lodu. W takich wytwornicach zrzut ciężkiego dymu jest bardzo duży. W ciągu paru minut gęste białe obłoki wypełniają parkiet, na którym młoda para będzie wykonywała swój pierwszy taniec.

Jak zrobić ciężki dym


Ciężki dym można wykonać samemu, dlatego coraz częściej białe obłoki można spotkać w trakcie imprez domowych typu imieniny lub urodziny. Ciężki dym powstaje z suchego lodu, który wrzucany jest do gorącej wody. Im cieplejsza woda, tym więcej ciężkiego dymu zostanie uzyskane w krótkim czasie. Wystarczy do dowolnego pojemnika (nawet szklanego) wlać ciepłą lub gorącą wodę, do której szufelką wsypujemy granulat suchego lodu do wody. Należy to wykonać szufelką ze względu na to, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C i można dotkliwie się poparzyć. Można również założyć rękawice ochronne. Po wsypaniu suchego lodu do wody rozpocznie się intensywna sublimacja. Uzyskany w ten sposób ciężki dym zacznie się „rozlewać” po powierzchni wypełniając białymi obłokami pomieszczenie.

Ciężki dym z wytwornicy


ciężki dym z wytwornicy

Na pierwszy taniec w obłokach ciężki dym wytwarzany jest przez wytwornicę. W wytwornicy ciężkiego dymu znajduje się zbiorniczek na wodę. Profesjonalne wytwornice ciężkiego dymu posiadają grzałki, które podgrzewają wodę, dlatego uzyskiwane są w ten sposób gęste obłoki. Po wlaniu wody do zbiornika wsypywany jest granulat suchego lodu do specjalnego koszyczka, który jest zanurzany w wodzie. Produkcja ciężkiego dymu jest natychmiastowa, gdy suchy lód znajdzie się w wodzie. Ciężki dym podawany jest z wytwornicy grubą rurą do dowolnego miejsca. Ciężki dym wytwarzany jest przez 4 do 6 minut. Trwa to bardzo krótko, niemniej jednak białe obłoki utrzymują się przy powierzchni znacznie dłużej. W zależności od temperatury, jaka jest w pomieszczeniu, ciężki dym może się utrzymywać do 10 minut. Ze względu na dużą wydajność profesjonalnych wytwornic ciężkiego dymu są one używane w trakcie imprez masowych, teatrze lub koncertach. Wyśmienicie sprawdzają się również na dyskotekach.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

979 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page