top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Drink z suchym lodem Blue Kamikaze

Zaktualizowano: 23 lip 2022

Drink z suchym lodem Blue Kamikaze składa się z niewielu składników i jest prosty do wykonania. Przedstawiając drinki, do których dodajemy suchy lód, nie namawiamy nikogo do spożycia alkoholu. Jest to tylko propozycja sporządzenia drinka z suchym lodem w trakcie imprezy organizowanej w domu. Niebieski drink Kamikaze można również wykonać w pubie lub restauracji. Niebieski drink z suchym lodem może pojawić się na każdym weselu. Coraz więcej w Warszawie restauracje i puby zamawiają systematyczne dostawy suchego lodu ze względu na to, że dymiące drinki cieszą się uznaniem.

kolorowe drinki z suchym lodem

Receptura Blue Kamikaze

40 ml wódki

40 ml likieru blue curacao, który jest dostępny bez żadnych problemów

40 ml soku z cytryny.

Jak widać potrzebne są tylko trzy składniki z których Wykonasz Blue Kamikaze. Są one dostępne w niemal każdym większym sklepie.


Przygotowanie drinka z suchym lodem Blue Kamikaze


Przedstawione powyżej składniki przelewamy do shakera lub innego naczynia. Dokładnie wstrząsamy przez kilka lub kilkanaście sekund, aby składniki drinka dobrze się wymieszały. Przelewamy do kieliszków i do nich dodajemy słomkę do drinków z odpowiednim zabezpieczeniem. W naszym sklepie suchego lodu posiadamy w ofercie kolorowe słomki Dry Ice Stix z odpowiednim zabezpieczeniem. Dzięki niemu podczas sączenia niebieskiego drinka do przełyku nie przedostanie się grudka granulatu suchego lodu. Przypominamy! Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C. Tak niska temperatura granulatu może doprowadzić do poparzenia przełyku. Dzięki słomkom Dry Ice Stix można sączyć dowolnego drinka bezpośrednio dodając do niego granulat suchego lodu. Mogą to być również soki lub napoje bezalkoholowe.


Przygotowanie drinka Blue Kamikaze II


dymiące drinki

Podczas mieszania składników do można dodać do shakera parę kostek lodu w kostkach. Dzięki temu otrzymamy od razu zimnego drinka. Po wlaniu niebieskiego drinka do kieliszków wkładamy maksymalnie 3 granulki suchego lodu. Więcej nie jest potrzebne, ponieważ gdy drink zostanie schłodzony do temperatury +4°C. przestanie dymić. Jest to bardzo ważne w okresie letnim, kiedy to w trakcie imprezy lub spotkania rodzinnego potrzebujemy od razu dobrze schłodzonego trunku. W drinku bez suchego lodu należy odczekać do 2 minut, aby był on dobrze schłodzony. Po dwóch minutach otrzymujemy lekko musującego smacznego drinka.


W niektórych pubach zamiast likieru blue curacao używa się zamiennika w postaci syropu blue curacao. Taki dodatek zmienia znacząco smak drinków i jest on dużo słodszy. Niebieskie kamikaze w wydaniu oryginalnym powinno mieć lekko kwaskowaty posmak.


339 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page