top of page
  • Dry Ice

Bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej

Zaktualizowano: 23 lip 2020

Podczas imprezy Andrzejkowej należy zachować pewne środki bezpieczeństwa, aby można by było później powiedzieć, że impreza była udana. Nie jest ważne czy to jest duża, czy mała impreza Andrzejkowa. Suchy lód posiada temperaturę -78.5°C, a to oznacza, że przy kontakcie ze skorą mogą wystąpić objawy podobne do poparzenia naskórka. Bezpieczeństwo podczas imprezy jest bardzo ważne, dlatego w trackie trwania zabawy nad bezpieczeństwem imprezowiczów czuwają odpowiednie służby. W trakcie imprezy Sylwestrowej, kiedy puszczane są sztuczne ognie lub rakiety ich nieumiejętne posługiwanie może doprowadzić do poparzenia, lub kalectwa. Tak samo przy obchodzeniu się z suchym lodem należy być ostrożnym.


bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej

Ciężki dym na imprezie Andrzejkowej

Ciężki dym, który jest wynikiem sublimacji suchego lodu, można spotkać na weselach, imprezach okolicznościowych, koncertach. Białe obłoki dymu, który składa się z dwutlenku węgla oraz drobinek wody są bardzo widowiskowe. Pięknie koegzystują z dekoracjami świetlnymi, laserami oraz innymi efektami wizualnymi. Ciężki dym na imprezach jest coraz częściej stosowany, ponieważ jest dodatkową atrakcyjną, która wzbudza zachwyt. Samo wytworzenie ciężkiego dymu nie jest trudne. Wystarczy do wytwornicy wlać wodę oraz wsypać granulat suchego lodu, aby przez parę minut cieszyć się przepięknymi białymi obłokami na parkiecie. Tutaj jedna uwaga. Ponieważ ciężki dym składa się w głównej mierze z dwutlenku węgla, który pochodzi z suchego lodu, nie można dopuścić do tego, aby w większej ilości gromadził się w pomieszczeniu. Zawroty głowy, nudności mogą powstawać przy dużym stężeniu dwutlenku węgla. Podczas dobrej zabawy w tańcu organizm potrzebuje więcej niż zwykle dawki tlenu, dlatego przy dużym stężeniu dwutlenku węgla może dochodzić do omdlenia. Pomieszczenia, w którym odbywa się impreza należy wietrzyć, aby dochodziło do mieszania się powietrza pochodzącego z zewnątrz.


ciężki dym na imprezie Andrzejkowej

Środki bezpieczeństwa podczas tworzenia efektów specjalnych

Tak samo na imprezie Andrzejkowej organizowanej w domu należy zachować środki ostrożności. Organizując na własną rękę efekty specjalne, również pomieszczenie należy wietrzyć. Nawet częściej niż w dużej sali, w której zazwyczaj odbywa się impreza. Tutaj również jedna uwaga! Kupując zestaw suchego lodu na Andrzejki, należy zaopatrzyć się w rękawiczki ochronne. Suchego lodu nie dotykamy rękoma, ponieważ może dojść do poparzenia naskórka. Wsypując granulat suchego lodu do wytwornicy dymu domowej roboty, wsypujemy go do wody, a nie odwrotnie. Zalewając suchy lód wodą, może dojść do intensywnego pękania granulatu. Pękając, drobinki suchego lodu mogą z dużą siłą odskoczyć i dostać się do oka. Gdy suchy lód dostanie się do oka, należy je jak najszybciej przemyć letnią wodą i przyłożyć sterylną gazę. W przypadku rozległego poparzenia trzeba jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza okulisty. Jak widać lepiej nie pochylajcie się zbytnio nad pojemnikiem do którego wsypywany jest suchy lód.

Wytwornica dymu na Andrzejki

Wytwornicę ciężkiego dymu na Andrzejki można zrobić z opakowania styrobox, w którym suchy lód jest dostarczany. Zamawiając zestaw suchego lodu na Andrzejki o zawartości 10 kg suchego lodu, otrzymacie opakowanie styrobox ST 10 o pojemności 11 litrów. W opakowaniu styrobox wystarczy wyciąć otwór o dowolnym kształcie 5 do 10 centymetrów nad dnem. Po wlaniu ciepłej lub gorącej wody do opakowania nie będzie się ona wylewała na zewnątrz. Widać jest to dokładnie na zdjęciu.

wytwornica dymy na Andrzejki

Po wycięciu otworu w opakowaniu domowa wytwornica ciężkiego dymu jest gotowa do użytku. Na dno wlewamy ciepłą wodę, do której wsypujemy granulat suchego lodu. Pamiętajcie! Wsypujemy granulat szufelką metalową lub plastykową. Nie dopuszczalne jest wkładanie granulatu rękoma. Po wsypaniu granulatu szybko zamykamy styropianową pokrywę i natychmiast z domowej wytwornicy dymu zaczyna wydobywać się gesty biały dym. Wsypanie do opakowania 2 - 3 kg granulatu fi 16 mm pozwala na uzyskanie gęstego dymu do 10 minut. Im cieplejszą wodę wlejemy do wytwornicy dymu, tym więcej ciężkiego dymu uzyskamy w krótkim czasie. Stosując suchy lód, impreza Andrzejkowa nie będzie nudna.

613 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page