• Dry Ice

Balony które same się pompują


Samopompujące się balony można łatwo wykonać a tym samym twoje dzieci będą również potrafiły wykonać tak proste zadanie. Przygotuj się dobrze do tego zadania. Kup swoim dzieciom oraz zaproszonym do zabawy gościom rękawiczki ochronne. Mogą to być zwykłe rękawiczki ogrodowe. Rękawiczki będą chroniły skórę dłoni i palców przed poparzeniem. Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C dlatego należy uważać aby nie poparzyć sobie naskórka. Aby wykonać samopompujące się balony należy do każdego z nich włożyć 3 do 4 granulek suchego lodu. Po zawiązaniu balonów i odłożeniu ich na blat stołu zauważycie pop pewnym czasie że stają się one coraz większe. Tak właśnie działa magia suchego lodu. Dzieci zawsze ciekawi jak to jest że balony same się pompują. Rosną w oczach i cieszą oczy. Pamiętaj aby ich nie rozwiązywać. Zawartość balonów (tego, czego nie widać) przyda się podczas zabawy ze świeczkami.


Balony, które się same potrafią się napompować, mogą być wspaniałą zabawą z dziećmi, gdy będziecie w stanie dopilnować swoje pociechy. Pamiętaj, aby im wytłumaczyć, że suchy lód jest bardzo zimny i nie można go dotykać i wkładać do ust. Czy to jest magia? Oczywiście, że nie jest to magia, ale tak też może wyglądać. Dopóki nie wytłumaczymy naszym pociechom, jak to się dzieje będą uznawały to zjawisko za dziwne i niesamowite. Z pewnością pochwalą się tym również swoim rówieśnikom.

Jak balony same potrafią się napompować


Oczywiście nie jest to żadna magia, ale dzieci tego nie wiedzą. Możemy im powiedzieć i wytłumaczyć jak to się dzieje. Balon powiesza swoje rozmiary, ponieważ granulat suchego lodu w trakcie sublimacji sublimuje. Przekształca się gaz, z którego jest produkowany. Jest to ciekły dwutlenek węgla, który w procesie produkcyjnym zamieniany jest w śnieg, a następnie prasowany do odpowiednich rozmiarów w firmie: bloków, plastrów lub granulatu. Nas najbardziej interesuje granulat suchego lodu fi 16 mm, który dłużej sublimuje, dzięki czemu balon parokrotnie powiększy swoje rozmiary. Zamiana ciała stałego granulatu w gaz następuje w cieplejszym niż on środowisku, dlatego dobrze jest stół, na którym umieszczone będą balony postawić przy grzejniku lub na słońcu. Im cieplejsze miejsce, tym szybciej balony będą wypełniane dwutlenkiem węgla i szybciej będą „rosły” Umieszczając granulat suchego lodu w balonach, należy uważać aby się nie poparzyć. Najlepiej niech dzieci włożą do balona parę granulat suchego lodu a osoba dorosła niech je szybko zawiąże.


Zabawę z balonami można zorganizować w domu lub w plenerze. Tego typu zabawę można zafundować dzieciom na świeżym powietrzy w większym gronie. W upalne dni można podać dzieciom soki lub inne słodkie i kolorowe napoje bezalkoholowe, do których wrzucamy parę granulek suchego lodu. Dymiące napoje na każdej imprezie robią furorę. Pamiętaj jednak aby przed imprezą kupić słomki z odpowiednim wkładem zabezpieczającym, aby dzieci nie połknęły granulatu, co może skutkować poparzeniem przełyku. Lepiej chuchać na zimne tym bardziej ze jedna słomka to wydatek zaledwie 2 zł. Słomki na Dzień Dziecka lub inną imprezę kupisz w naszym e-sklepie 7 dni w tygodniu => Słomki do napojów z dymkiem

Można wykonać z dzieckiem jeszcze inne doświadczenie z balonami. Do małej buteleczki wypełnioną do połowy wodą wrzucamy granulat suchego lodu. Na szajce od butelki szybko nakładamy balon i zawiązujemy tak, aby nie zsunął się z szyjki. Ze względu na to, że zamiana ciała stałego granulatu w gaz przebiega szybciej w wodzie, w ciągu pary chwil balon zostanie napompowany.

Zobacz inne sprawdzone pomysły wspólnej zabawy na Dzień Dziecka. Twoje dziecko może zaprosić do takiej zabawy swoich rówieśników, aby uczcić ten dzień. Zabawa suchym lodem może być doskonałą okazją na świetną zabawę z rodzicami i spędzenie z nimi niezapomnianych chwil. Zobacz naszą super listę pomysłów wspólnej zabawy na => Dzień Dziecka.

205 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie