top of page

Granulat suchego lodu fi 16 mm

Granulat suchego lodu powstaje w takim samym procesie technologicznym jak bloki lub płaty niemniej jednak w ostatniej fazie produkcji jest prasowany do postaci długich i grubych nitek suchego lodu o różnej gramaturze.

Suchy lód (Carboglace®) to dwutlenek węgla CO 2 w postaci stałej, który uzyskiwany jest poprzez rozprężanie ciekłego CO 2 pod ciśnieniem atmosferycznym. Poprzez ściskanie i rozprężanie ciekłego CO 2 uzyskiwany jest śnieg. Śnieg składający się z dwutlenku węgla ubijany jest w wysokociśnieniowych prasach hydraulicznych lub wytłaczarkach, co pozwala uzyskać bloki lub granulat suchego lodu o gramaturze 3 mm oraz 16 mm. Suchy lód jest całkowicie naturalnym produktem. Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C.

Granulat suchego lodu fi 16 mm, jak sama nazwa wskazuje, posiada 16 mm średnicy. Granulat suchego lodu fi 16 mm wykorzystywany jest obecnie do transportu mrożonek lub produktów mrożonych. Jest niezastąpionym czynnikiem chłodzącym w transporcie produktów spożywczych w stanie głębokiego zamrożenia. Obecnie zastępuje płaty oraz bloki suchego lodu. Granulat suchego lodu fi 16 mm wykorzystywany jest również przez producentów żywności, zakłady produkcyjne, laboratoria, huty metali, firmy cateringowe. Używany jest także w branży filmowej do efektów specjalnych, które tak często widzimy, oglądając filmy. Stosowany jest przez firmy cateringowe do schładzania gotowych dań i podtrzymywaniu ich świeżości. W domu granulat suchego lodu fi 16 mm wykorzystywany jest do dań, deserów, lodów. Owocowych sorbetów i wielu innych smakowitości. Obecnie granulat suchego lodu fi 16 mm jest najczęściej wykorzystywaną postacią zestalonego dwutlenku węgla. Dzięki swoim właściwościom granulat fi 16 mm zastępuje bloki i płaty, które do tej pory były wykorzystywane podczas transportu. Granulat suchego lodu wykorzystywany jest głównie wśród odbiorców takich jak producenci żywności, firmy transportowe, zakłady produkcyjne, huty metali oraz laboratoria. Granulat suchego lodu fi 16 mm można kupić w punkcie sprzedaży suchego lodu. Osiedle Łódź Polesie, ulica Andrzeja Struga 78. Sprzedaż suchego ludu odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

 

Granulat suchego lodu fi 16 mm można również zamówić on-line w sklepie suchego lodu. Sklep suchego lodu dostarcza granulat w zestawach wysyłkowych. Dostawa realizowana jest poprzez firmę kurierską w gotowych zestawach wysyłkowych. Zestawy wysyłkowe suchego lodu składają się z: określonej ilości granulatu. Opakowania styropianowego oraz opakowania tekturowego. Gotowe zestawy wysyłkowe dostarczane są w 24 h. 

Zestawy wysyłkowe dostępne są tutaj = > zestawy suchego lodu

Granulat suchego lodu fi 3 mm

Granulat suchego lodu fi 3 mm suchego lodu posiada średnicę 3 mm. Wizualnie granulat porównać można do ziarenek ryżu. Stosowany jest głównie przez producentów żywności w procesie mielenia mięs, przypraw oraz wyrabiania ciasta. Ze względu na szybką sublimację oraz wielkość granulatu wykorzystywany jest do czyszczenia suchym lodem maszyn i urządzeń technicznych. Granulat suchego lodu fi 3 mm dostępny jest tylko na zamówienie.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page